Aktualności

 

Szanowni Państwo !

Informujemy, że w dniach od 27 grudnia 2017 r. do 5 stycznia 2018 r. w naszym Zakładzie będzie przerwa świąteczna. W tym okresie Zakład będzie nieczynny.

 

Przepraszamy za utrudnienia.

 

 

W dniach 17-20 października 2017 r. uczestniczyliśmy we wiodących Międzynarodowych Targach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy A+A w Dusseldorfie w Niemczech.

W dniach 22-24 września odbyły się w łódzkiej Manufakturze 7. Mistrzostwa Europy Firefighter Combat Challenge. W zawodach wzięło udział ponad 130 zawodników z całej Europy.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia. 

 

 

Tegoroczna edycja China Fire Expo odbyła się w dniach 5-8 września 2017 w Pekinie.

 

9 września 2017 r. w Warszawie obradował XIV Zjazd Krajowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Zjazd odbywał się w gmachu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Zjazd jednogłośnie udzielił absolutorium Zarządowi Głównego Związku za kadencję 2012-2017. Zatwierdził 66-osobowy Zarząd Główny w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich Zarządów Oddziałów Wojewódzkich oraz organizacji i instytucji współpracujących ze Związkiem. Zarząd Główny na funkcję Prezesa wybrał druha Waldemara Pawlaka.

15 lipca 2017 r. dwunastu zawodników rywalizowało w Amfiteatrze w Ostródzie w sześciu konkurencjach z użyciem siekier i pił. Organizatorzy Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i firma STIHL przygotowali zadania dla zawodników: Underhand Chop – zawodnik stojąc na kłodzie drzewnej musi ją przerąbać siekierą na dwie połowy, Single Buck – odcinanie plastra drewna przy pomocy ogromnej piły ręcznej, Standing Block Chop – zawodnik musi przy pomocy siekiery odciąć górną część pionowo stojącego pnia, STIHL Stock Saw – konkurencja przy użyciu ciężkich pił łańcuchowych.

 

W dniach 23-25 czerwca 2017 r. w Licheniu Starym odbywały się XI Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym uczestniczyło 144 strażaków ratowników, reprezentujących 36 załóg OSP, w tym 6 załóg kobiecych, które specjalizują się w ratownictwie wodnym i powodziowym i dysponują własnym sprzętem pływającym.

 

W dniach 22-24 czerwca 2017 r. w Toruniu odbyła się już IX edycja Mistrzostw Polski Toughest Firefighter Alive & Firefighter Combat Challenge. Do rywalizacji stanęło 304 zawodników z całego świata: Polski, Belgii, Anglii, Czech, Estonii, Francji, Gibraltaru, Litwy, Niemiec, Nowej Zelandii, USA, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Białorusi i Węgier.

 

Szanowni Państwo !

 

Informujemy, że w dniach od 24 lipca do 4 sierpnia 2017 r. trwa przerwa wakacyjna.
Zakład będzie nieczynny.

 

Przepraszamy za utrudnienia.

 

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 2017, odbyły się w Targach Kielce od 8 do 10 czerwca. Na wystawie swoją ofertę przedstawiło blisko 170 wystawców z Norwegii, Włoch, Niemiec, Austrii, Japonii, Francji, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Polski w tym KZPT Kalisz.

 

 

Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa śląskiego
Miasteczko Śląskie, 04 czerwca 2017 roku

 

Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa warmińsko-mazurskiego
Olsztyn, 27 maja 2017 roku

 

 

Szanowni Państwo !!!

 

Uprzejmie informujemy, że 16 czerwca 2017 r. nasz zakład będzie nieczynny. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa mazowieckiego
Błonie, 20 maja 2017 roku

 

Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa świętokrzyskiego
Kielce, 14 maja 2017 roku